Ελληνική Ομοσπονδία Xειμερινών Αθλημάτων | ΕΟΧΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΟΧΑ 2021

Με βάση τις διατάξεις του Ν.2725/99 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει η Ε.Ο.Χ.Α. απέστειλε προς την Γ.Γ.Α. για έγκριση, στις 12-01-2021, ήτοι 40 ημέρες πριν από την προγραμματισμένη ημερομηνία διεξαγωγής της Γ.Σ. και των εκλογών, την λίστα των 22 σωματείων μελών μας τα οποία κατά την ημερομηνία εκείνη πληρούσαν τα τρία κριτήρια για το δικαίωμα ψήφου που προβλέπονται από την νομοθεσία.

Η σχετική απόφαση της Γ.Γ.Α. εκδόθηκε την 8-02-2021 και βάσει αυτής τα σωματεία που τεκμηριώνουν το δικαίωμα ψήφου είναι τα ακόλουθα :

1ΙΜ63ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
2ΧΒ24ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ
3ΦΞ77ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
4ΙΚ26ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΡΕΙΒΑΣΙΑΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
5ΙΟ35ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
6ΟΜ05ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΩΝ-ΟΡΕΙΒΑΤΩΝ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
7ΦΡ97ΑΛΠΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΑΛΠΙΣ
8ΙΖ11ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
9ΜΩ94ΜΟΥΣΙΚΟ-ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
10ΙΛ17ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
11ΙΜ37ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
12ΚΞ39ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ
13ΙΘ44ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΒΑΔΙΑΣ
14ΚΞ41ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ
15ΙΖ15ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
16ΙΟ46ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΙΟΝΟΔΟΡΟΜΙΑΣ ΟΡΕΙΒΑΣΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
17ΞΔ01ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
18ΙΙ95ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
19ΙΚ02ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
20ΧΓ32ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΩΝ ΟΡΕΙΒΑΤΩΝ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ
21ΙΘ64ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
22ΧΕ70ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΩΝ ΕΔΕΣΣΑΣ

 

Επιπλέον, σύμφωνα με τις προβλέψεις του καταστατικού της Ε.Ο.Χ.Α. και την εγκύκλιο με Α.Π. 3502 της 15/1/2021, τα σωματεία μέλη μας είχαν μέχρι την 7η Φεβρουαρίου 2021 (20 ημέρες πριν την Γ.Σ. της 27-02-2021) το δικαίωμα να αποστείλουν τα στοιχεία των στελεχών τους που προτείνονται προς εκλογή στα διάφορα όργανα της Ομοσπονδίας (τακτικά & αναπλ. Μέλη του Δ.Σ, Μέλη της Εξελ. Επιτροπής & της Δικαστικής Επιτροπής) καθώς και τους προτεινόμενους ως εκπροσώπους της Ε.Ο.Χ.Α. για τακτικό και αναπληρωματικό μέλος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής.

Οι προτάσεις υποψηφιοτήτων που κατατέθηκαν είναι οι ακόλουθες (με αλφαβητική σειρά) :

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΕΟΧΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                             ΣΩΜΑΤΕΙΟ
  1. ΝΙΚΗΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                     ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ Δ.Σ.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                             ΣΩΜΑΤΕΙΟ
  1. ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ                       ΣΟΧ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
  2. ΓΚΡΙΤΣΗ ΣΟΦΙΑ                                  ΕΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
  3. ΓΥΡΟΥΣΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ             ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
  4. ΖΑΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                ΕΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ
  5. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ                      ΕΧΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
  6. ΚΟΣΚΙΝΑ ΣΟΦΙΑ                                 ΑΚΟΛ
  7. ΜΑΡΜΑΡΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ             ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
  8. ΜΕΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ          ΧΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
  9. ΜΗΛΙΟΣ ΗΛΙΑΣ                                   ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ
  10. ΜΠΑΚΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ                           ΑΛΠΙΣ
  11. ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ              ΣΑΧΟΠΠ
  12. ΣΤΑΜΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ                      ΑΚΟΛ
  13. ΤΣΟΥΡΕΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ                ΕΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ Δ.Σ.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                             ΣΩΜΑΤΕΙΟ
  1. ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΜΥΡΤΩ                         ΟΧ ΕΔΕΣΣΑΣ
  2. ΚΑΛΟΘΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ                   ΕΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  3. ΚΛΑΟΥΔΑΤΟΣ ΙΩΣΗΦ                       ΣΑΧΟΠΠ
  4. ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                        ΣΧΟ ΕΣΠΕΡΟΣ
  5. ΜΙΧΑΛΗ ΕΛΕΝΗ                                ΕΧΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                             ΣΩΜΑΤΕΙΟ
  1. ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ             ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
  2. ΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                             ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
  3. ΤΣΟΥΡΕΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ             ΕΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ   ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                             ΣΩΜΑΤΕΙΟ
  1. ΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ
  2. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                       ΕΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
  3. ΜΥΣΤΡΙΩΤΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ       ΕΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
  4. ΤΖΙΟΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                            ΑΛΠΙΣ
  5. ΧΑΤΖΗΘΕΟΚΛΗΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   ΕΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΟΕ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ                                    

  1. ΓΥΡΟΥΣΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΑ:

ΑΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΕΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ΕΟΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΕΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ, ΑΚΟΛ, ΟΧ ΕΔΕΣΣΑΣ, ΕΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ, ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΛΠΙΣ, ΕΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ, ΣΟΧ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΕΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΕΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΧΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΕΟΣ ΔΡΑΜΑΣ, ΣΑΧΟΠΠ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΟΕ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ 

  1. ΣΜΥΡΝΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΑ:

ΑΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΕΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ΕΟΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΕΟΣ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΕΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ, ΑΚΟΛ, ΕΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ, ΣΧΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΛΠΙΣ, ΕΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ, ΣΟΧ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΕΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΧΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΕΟΣ ΔΡΑΜΑΣ, ΣΑΧΟΠΠ