Ελληνική Ομοσπονδία Xειμερινών Αθλημάτων | ΕΟΧΑ

Εξαιρετικός και πάλι ο Βαλκαρέντζι

Πολύ καλή επίδοση είχε ο Βαλκαρέντζι Μ. στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης που ολοκληρώθηκε σήμερα κλείνοντας τις αγωνιστικές εκδηλώσεις της ελληνικής αποστολής στην 1η Ολυμπιάδα Νέων.

Ο αθλητής του ΕΟΣ Θεσ/κης τερμάτισε 18ος από 62 αθλητές που ξεκίνησαν τον αγώνα, με συνολικό χρόνο στις δύο διαδρομές 1:24,84, 6.48 δευτερόλεπτα πίσω από τον νικητή του αγωνίσματος SIMONET Sadro. Ο πρωταθλητής μας ήθελε μια επίδοση ισάξια με την επίδοση που είχε στο αγώνισμα του SG αλλά ήταν αρκετά αγχωμένος γεγονός που τον οδήγησε να κάνει επιπόλαια λάθη και να χάσει σημαντικό χρόνο.

O συνολικός απολογισμός του πρωταθλητή μας στο Ίνσμπρουκ ήταν ο πιο πετυχημένος που είχαμε σε ολυμπιακή διοργάνωση και έκανε υπερήφανους την οικογένεια του και την ΕΟΧ στο σύνολο της.